Милениал поколението не инвестира спрямо социалните си ценности
Ново изследване показва, че противно на очакванията милениал поколението не предприема етично инвестиране. Всъщност се оказва, че инвестиционното поведение на младите не е съобразено със социалните им ценности, пише Finextra.Според проучването, проведено от правната кантора Michelmores LLP, 73% от представителите на милениал поколението с повече от 25 хил. паунда активи имат усещане за отговорност и искат да използват парите си за позитивно въздействие върху света. Въпреки това само 16% са инвестирали в устойчиви или социално значими фондове.
От Michelmores смятат, че причината за това отчасти е липсата на знание за потенциалната стойност на този тип инвестиции. Повече от три пети (63%) от заможните милениали смятат, че инвестициите с въздействие (Impact Investing) са по-малко доходоносни спрямо другите типове. Същевременно 14 % отбелязват, че нямат представа дали те са наистина по-малко доходоносни.
"Макар богатите милениали да разбират важността на инвестициите с въздействие, това рядко проличава в действията им. Изследванията показват, че социалните фондове могат да бъдат също толкова финансови изгодни както и конвенционалните инвестиции. Все пак според нашето проучване увереността в инвестирането по устойчив начин е сравнително ниска", коментира Ричард Коб, партньор в Michelmores LLP.
"За да сме сигурни, че милениал инвеститорите могат да комбинират целта с печалбата, е особено важно висококачествените данни за позитивните финансови приходи при този тип инвестиции да бъдат по-достъпни. С правилната стратегия, няма причина социалните фондове да не бъдат също толкова печеливши, колкото са традиционните инвестиции, ако не дори и повече. Финансовите консултанти имат ключова роля в образоването на своите клиенти", заключва експертът.